Op til Formland kan du læse en række artikler med interessante brancheaktører, som udstiller på messen. Læs mere om CASAgent, og hvordan brandet – der tilbyder alt til det dækkede bord – går kompromisløst efter mottoet ’all made in EU’.


Navn: Lisa Nyrup Lenken

Virksomhed: CASAgent

Stillingsbeskrivelse: Salgs- og marketingsansvarlig


CASAgent kan i år fejre 30-års jubilæum – Hvordan har virksomheden udviklet sig gennem årene?
CASAgent har gennem årene bevaret et højt serviceniveau og høj kvalitet i vores produkter. Fra primært kun at sælge keramik, tilbyder vi i dag vores kunder alt til det dækkede bord.

Vi har et bredt udvalg i vores sortiment af vores forskellige produkter, som har et lækkert tidløst design, og som vi konstant udvikler på for at tilbyde vores kunder nyheder i vores kollektion.

CASAgent

 

Hvad er CASAgents design-dna?
Hos CASAgent er vores design-dna baseret på ’all made in EU’. Det betyder, at CASAgent udelukkende sælger produkter produceret i EU, hvilket giver vores kunder en garanti for, at kvaliteten er i orden, og at de bliver produceret under ordentlig arbejdsforhold.

CASAgent er kendt for sit farvespekter, som vi tilbyder både indenfor keramikken og tekstilerne. Blandt andet har vi vores keramikserie CAMPAGNA, som findes i 24 farver og over 90 dele, hertil kan man finde tekstiler i matchende farver.

Læs også: Udstiller på Formland: AU Maison

CASAgent

 

Hvordan skiller CASAgent sig ud fra andre brands på markedet?
Vi skiller os især ud med vores store udvalg af farver og dele i flere af vores produktgrupper. CASAgent har keramik i flere forskellige design, tekstiler i mange farver i stone washed hør og merinould fra Italien, som passer til keramikken, og så er alle vores produkter produceret i EU.

CASAgent

 

Hvorfor har I valgt at udstille på Formland, og hvad ser I særligt frem til på messen?
Vi har valgt at udstille på Formland, fordi vi ønsker at nå det skandinaviske marked. På Formland har vi valgt at lægge stor vægt på vores tekstiler, da vi har fået meget positiv respons fra vores skandinaviske kunder på vores tekstilkollektion.

Vi ser særligt frem til at hilse på alle de besøgende og vise vores spændende nyheder. Det er altid skønt at tale med kunderne og fortælle om kollektionen.


Formland Autumn afholdes fra den 16.-19. august. 

365DESIGN har i forbindelse med Formland udgivet et nyt messetillæg – læs det her